Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

Ako dosiahnuť útulný domov

Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 16.11.2023

Doma by sme sa mali cítiť príjemne a pohodlne. V období jesene a zimy, kedy sú dni sychravé a tmavé, sa potreba tepla domova ešte zvyšuje. V tomto článku vám prezradíme niekoľko tipov, ako si zútulniť interiér a vytvoriť teplo domova, či už bývate v mestskom byte alebo v domčeku na okraji lesa. 

 Jemné, neutrálne odtiene nechajú vyniknúť doplnky 

Doplnky sú kľúčovým prvkom pre vytvorenie útulného domova a príjemnej atmosféry. Doplnky najlepšie vyniknú ak sú steny v jemných, neutrálnych alebo teplých odtieňoch. Nič nepokazíte odtieňmi béžovej, napríklad H484 Mulberry, karamelovej G459 Halva, broskyňovej F400 Happiness alebo jemnej ružovej F479 Ballerina. Menej výrazné odtiene nechajú vyniknúť osobité doplnky, ktoré dodajú interiéru požadovaný efekt. Ak si zvolíte umývateľné farby na steny, vyhnete sa komplikovanej údržbe a pretieraniu lokálnych fľakov. Steny jednoducho umyjete a budú ako nové. 

undefined

Dôraz na doplnky a textílie 

Práve doplnky sú kľúčové v dosiahnutí príjemného domáceho prostredia. Pri výbere doplnkov sa riaďte srdcom. Či už sú vám blízke zarámované fotografie, sviečky, izbové rastliny, dizajnová lampa, určite ich zaraďte do interiéru. Dajte si však pozor, aby doplnkov nebolo príliš veľa.  

undefined

Útulnosť podporia aj vankúše z rôznych textílií, pletené deky, lampáše so sviečkami, drevené doplnky...všetko, čo vo vás bude evokovať teplo a príjemné pocity. Ak máte možnosť, výborným prostriedkom na dosiahnutie tepla domova, je krb. Či už klasický alebo aj elektrický.  

undefined

Textílie môžu tiež výrazne ovplyvniť výsledný efekt, napríklad taký koberec spĺňa účelovú aj estetickú funkciu. Rovnako je to so závesmi, vankúšmi, obliečkami a ďalšími textíliami v domácnosti. 

undefined

Drevená podlaha 

Drevo vo všeobecnosti vyvoláva príjemný pocit, preto sa výborne hodí do interiéru ako podlahová krytina. Navyše drevo je teplé na dotyk. Na uchovanie vlastností a vzhľadu drevenej podlahy sú ideálne nátery Tikkurila Parketti Ässä – rýchloschnúci podlahový lak, olej Natural Wood Foor od výrobcu Flügger alebo kvalitný olej Osmo. 

undefined

Zdieľať
Copyright © 2023, xfarby.sk