SKANDINÁVSKÝ "LAGOM" STYL

Slovíčko „lagom“ patrí nielen medzi známe, ale aj veľmi obľúbené a častokrát skloňované slová na území Škandinávie. Ide o štýl bývania, ktorý nie je vtieravý, ale ani hrubý, nie je pestrý, ale ani jednotvárny, nie je preplnený, ale ani prázdny. Škandinávsky štýl bývania je jednoducho „tak akurát“.

undefined

Čoraz väčšej obľube tohto štýlu zo severu prepadá aj populácia strednej Európy, nevynímajúc populácie zo Slovenska. Niet sa čomu čudovať, tento štýl bývania má niečo do seba. Hlavnými dôvodmi, prečo sa rozhodneme práve pre tento štýl, je krása v jednoduchosti a pôvab v praktickosti. 

Jednoduchosť je soľou

V interiéri prevládajú jednoduché, nevtieravé farby, na stenách či nábytku. Farebná škála štýlu lagom nie je široká. Charakteristické sú rôzne odtiene sivej s nádychom bielej, jemnej modrej, zelenej či hnedej. Aj napriek menšej farebnosti, si tento štýl zachováva útulnosť a hrejivý pocit domova a to vďaka tomu, že už spomínaná sivá farba, je prezentovaná v jemných pastelových odtieňoch ako sú napr. odtiene H495 Tuft, X487 Plaster, G500 Bungalow, K498 Haven či K499 Granite. Na steny Vám odporúčame naniesť farbu Optiva Ceramic 3 Super Matt , ktorej hlboký matný efekt ešte viac podčiarkne jemné tóny Škandinávie. 

V prípade, že by Vám v priestore chýbalo zopár tmavších prvkov, môžete to zmeniť nábytkom, ktorý natriete farbou Feelings Furniture Paint a použijete odtieň S500 Surf alebo odtieň L487 Mole (odporúčame pred samotnou farbou naniesť akrylátový základ Feelings Furniture Primer ).   

Ak preferujete nábytok v bielej alebo v odtieňoch tzv. zašednutej bielej, použite odtieň V503 Winter a na jednu zo stien môžete naniesť tmavší sivý odtieň, ktorý upriami pozornosť na bledé tóny v interiéry a biely nábytok sa bude o to viac vynímať. Takže, akcenty tmavých tónov neuškodia, len ich musí byť tak akurát. 

undefined

Praktickosť je korením

Ak je jednoduchosť soľou pre lagom štýl, jeho korením je praktickosť. Škandinávci si potrpia na praktické veci. Dôležitý je priestor na život, tu nepraktické a hlavne nevkusné dekorácie, ktoré len prekážajú v pohybe, idú bokom. V tomto štýle absentujú obľúbené dekoračné predmety našich starých mám, akými sú ozdobné sošky a vitríny. Pri lagom štýle stačí zapáliť sviečku a útulnú zónu pokoja nádherne dotvorí horiaci plameň. 

Praktickosť môžeme pripísať aj farbám na stenách a nábytku. Na jednej strane sa vyššie uvádzané odtiene ľahko ladia a nádherne dopĺňajú. Na druhej strane už spomínané farby na steny a nábytok sú umývateľné, takže pri malej nehode, pri varení či servírovaní pokrmov, stačí znečistený povrch rýchlo a jednoducho očistiť. 

TIP: Chcete vyskúšať niečo netradičné, nenápadné, ale zároveň aj pútavé? Na už namaľované steny želaným odtieňom, naneste valcom značky Anza glazúru Taika Stardust (na výber máte dve varianty - zlatá a strieborná). Táto glazúra vytvorí na stene povrch hviezdneho prachu, ktorý bude akousi čerešničkou na „škandinávskej torte“. 

Všetky spomínané odtiene nájdete vo vzorkovníku Feel The Colour .

Všetko o nákupe
Doprava
Platba
Obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov
Reklamácie
Súbory cookies
Kontakt
DEJMARK spol. s.r.o.
Priekopská 3706/104
Martin 036 01
Copyright © 2021, xfarby.sk