Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

Jednoduchosť, elegancia a sofistikovanosť - moderný štýl

Autor: Reková Jana | Publikovaný: 30.08.2021

Moderný štýl je veľmi široký dizajnový výraz. Zvyčajne sa týka domu s čistými, ostrými líniami, jednoduchou farebnou paletou a použitím materiálov, ktoré môžu zahŕňať kov, sklo a oceľ.

Moderný dizajn využíva zmysel pre jednoduchosť vo všetkých prvkoch. Nábytok i dekorácie v modernom štýle oslavujú prírodné materiály, neutrálne alebo zemité farby.

Priestor by mal byť voľný a čistý, bez zbytočných vecí. Funkcia a forma ide v moderných interiéroch ruka v ruke. Starotlivo preto vyberajte každý predmet, ktorý si do svojho moderného interiéru umiestnite. 

undefined

Ak uvažujete, že si svoj domov zariadite v modernom štýle, nezabudnite na toto:

  • Konštrukčné prvky (napríklad betón alebo nosníky) sú často ponechané odkryté
  • Dôraz sa kladie na vodorovné a zvislé línie
  • Využite nízky nábytok s čistými líniami
  • Moderný štýl je oslavou prirodzeného svetla a nezdobených okien
  • V domácnosti použite prírodné materiály, ako je nenatreté drevo, kovy, koža a prírodné vlákna
  • Z farebnej palety si vyberte neutrálne odtiene
  • Nezabudnite miestnosti doplniť o reflexné povrchy, ako je oceľ, chróm alebo sklo

undefined

Odtiene v modernom štýle

Pre moderné prostredie sú špecifické neutrálne zafarbené steny a nábytok skombinované s odvážne zafarbenými dekoráciami. Pri ich výbere sa môžete priam vyšantiť. Pamätajte si však, že všetkého veľa škodí, a preto si zvoľte maximálne 5 farebných odtieňov zastúpených vo vašom príbytku. V interiéri môžete použiť aj vzory alebo vytvoriť výrazné línie pomocou rôznych odtieňov. Uistite sa však, že sa váš dekor a odtiene navzájom dopĺňajú tak, aby sa dosiahol celkový harmonický vzhľad.

Farbu na steny si vyberte podľa toho, aký stupeň lesku chcete na stenách dosiahnuť. Z umývateľných farieb je k dispozícii Optiva 3 Ceramic Super Matt s hlboko matným efektom, Optiva 5 Matt s matným efektom a Optiva 20 Semi Matt s polomatným efektom.

Zo vzorkovníka Feel the Colour pre moderný štýl sú najvhodnejšie vzdušné neutrálne odtiene - F497 Paper, F487 Feather a Y487 Piazza. Hĺbku a kontrast do miestnosti doplníte pomocou odtieňov K487 Calcite alebo X499 Granite. Na farebnú paletu môžete pridať aj sofistikované odtiene červenej a žltej M323 Hearts alebo S302 Grapefruit.

undefined

Zdieľať
Copyright © 2023, xfarby.sk