Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

Pop Art vyženie z vášho domova nudu

Autor: Reková Jana | Publikovaný: 25.11.2021

Pop Art je provokatívny, odvážny a farebný štýl interiéru. Jeho vznik pôvodne súvisel s umeleckým hnutím Pop Art, ktorého ikonou bol extravagantný výtvarník slovenského pôvodu Andy Warhol. 

undefined

Miluje slobodu

Tento štýl je energický, zaráža svojou osobitosťou a je mimo akýchkoľvek pravidiel. Jeho cieľom je skoncovať s monotónnosťou a zbaviť sa všetkej všednosti v domácnosti. Práve preto sa pri zariaďovaní interiéru odporúča vsadiť na autentickosť.

Ako základ si tento bláznivý štýl berie 60. roky. V interiéroch preto často nájdete plagáty Marilyn Monroe či Elvisa Presleyho, množstvo dekorácií a najmä výrazné odtiene.

Život na dúhe

V Pop Art interiéri nesmú chýbať výrazné odtiene a hlavne ich kombinácie v jednej miestnosti. Typickými odtieňmi sú výrazná žltá (S302 Grapefruit), červená (M316 Tomato), zelená (K384 Parrot) a modrá (M350 Ink). Aplikovať ich môžete všade - na steny, podlahy i na nábytok. Nebojte sa pestrofarebných kombinácii, no vyberajte citlivo. Tento štýl síce hraničí s gýčom, no určite nechcete, aby vaša domácnosť vyzerala ako pestrofarebná tržnica.

undefined

V jednotlivých izbách sa často kombinovanú aj dva kontrastné odtiene. Napríklad banánovo žltá J302 s tmavo modrou N429 či naopak s jemnou ružovou K336 Caramel. Fialová X342 Hyacinth sa zas perfektne hodí k zelenkavému J442 Menthol. 

Pozn. Všetky spomínané odtiene nájdete vo vzorkovníku Feel the Colour . Do vami vybraného odtieňa je možné natónovať všetky interiérové farby Tikkurila.

Doplnky a nábytok

Nábytku v Pop Art interiéri nájdete len minimum. Priestor by nemal byť preplnený skriňami. Ideálne, ak sú zabudované, prípadne ich nahradíte regálmi. Veľmi obľúbené sú čalúnené gauče či neobvyklé sklenené konferenčné stolíky. No jednoznačným top nábytkom je ten z plastu. 

Ak sa vám nepodarilo zohnať plastový nábytok vo vami zvolenom odtieni, nezúfajte. Stačí, ak stoličky i stôl nastriekate sprejom Maston Plastic Primer . Tento sprej je určený na tvrdé vnútorné aj vonkajšie plastové povrchy. Základný náter potom môžete prestriekať akoukoľvek Maston aerosólovou farbou, napr. s Maston One . Vďaka unikátnej receptúre vysoko kvalitných akrylátových spojív zaručuje vynikajúcu tvrdosť finálneho povrchu a odolnosť proti poškriabaniu. Dostupný je vo veľkom množstve odtieňov, ktoré sú priam stvorené pre Pop Art. Vhodný je napr. RAL 3003, RAL 6018, RAL 1021 alebo RAL 5005.

Pri výbere doplnkov nezabudnite ani na koberce z umelej zvieracie kože, kvetinové záclony a plagáty či výstrižky z novín, ktoré dokonale dozdobia vaše steny.

undefined

Zdieľať
Copyright © 2023, xfarby.sk