Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

Vytvorte si doma čarovné Provensálsko

Autor: Reková Jana | Publikovaný: 31.08.2021

V súčasnosti čoraz viac slovenských domácností dostáva nádych vidieckeho štýlu. Po náročnom pracovnom dni, jemné odtiene farieb na stenách pôsobia upokojujúco. Vidiecky štýl poskytuje útočisko z celodenného zhonu do náruče teplého domova, ktorého čerešničkou na torte je už len praskanie dreva v krbe a pohár kvalitného vína. My vám teraz predstavíme vidiecky provensálsky štýl, ktorý je charakteristický pre bezpochyby najkrajšiu časť Francúzska, s rovnomenným názvom a teda Provensálsko.

Nábytok v provensálskom štýle

Tento kraj voňajúci po levanduli je typický patinovaným, alebo rustikálnym nábytkom, kvetovými doplnkami či dekoráciami a oblými tvarmi. Biely drevený nábytok sa v priestore vyníma ešte viac, vďaka jemným pastelovým farbám na stenách a dekoráciách. Nebojte sa starého nábytku. Stačí mu len venovať troška pozornosti, obrúsiť ho a natrieť farbou Feelings Furniture Paint. Vytvára atraktívny povrch, ktorý má vysokú odolnosť voči oteru a dá sa ľahko čistiť. Navyše, spĺňa tie najprísnejšie ekologické kritéria (emisná klasifikácia M1). Natónovať ju môžete napr. do odtieňa TVT F503 Jasmine. Jeho výnimočnosť je najmä v netradičnej zašednutej bielej, ktorá je charakteristickou črtou štýlu Provence.

undefined

Ak by ste chceli provensálsku bielu nahradiť alebo ozvláštniť, siahnite po odtieni TVT G459 Halva. Jemná hnedá farba ako talianske cappuccino je skvelou alternatívou pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť bielej a výbornou kombináciou pre tých, ktorí chcú biely nábytok doplniť a dať mu ešte väčšiu originálnosť.

Základom provensálského štýlu sú odtiene v jemných pastelových tónoch, ktoré priestor oživia a dodajú im vidiecky šarm. Pri tomto štýle ide fádnosť bokom. Jemné tóny pohltia doslova celý priestor a v momente ako vkročíte do miestnosti máte pocit, že ste prišli do Francúzska.

Nechajte steny rozkvitnúť

A tak, keď už máte nádherný biely nábytok, na rade sú steny. Pri ich natieraní siahnite po farbe Optiva Ceramic 3. Vyrobená bola s využitím najmodernejších technológií, ktoré zaručujú vysokú odolnosť povrchu a zvyšujú jeho bariérové vlastnosti. Navyše, vytvára krásny, umývateľný a hlboko matný povrch, ktorý dýcha.

Pri voľbe toho správneho odtieňa nemajte strach vdýchnuť stenám farebnosť. Zatiaľ čo odtieň TVT X342 Hyacinth vám bude evokovať lány čerstvo rozkvitnutých levandulí, odtieň TVT G 477 Boudoir vnesie do interiéru farby provensálskych ruží.

undefined

Milé dámy, ak by s odtieňmi Hyacinth a Boudoir vaše polovičky neboli úplne stotožnené, siahnite po odtieni TVT J442 Menthol, ktorý je akousi kombináciou farieb evokujúcich provensálske jazerá, rieky a lúky.

Buďte kreatívni a zamyslite sa nad tým, či je potrebné naniesť farbu na všetky steny alebo len na jednu, ktorá sa bude v priestore nádherne vynímať. Ak chcete ostať verní bielym stenám, zahaľte do farieb interiérové doplnky, jemný akcent pastelových farieb, napr. na lampe, lustri, kvetináčoch či dekoráciách v knižnici dodá priestoru to pravé „francúzske“.

Zafarbite sa do provensálskych odtieňov

Pastelové odtiene provensálskeho štýlu nájdete vo vzorkovníku Feel the colour spoločnosti Tikkurila pod nasledovnými kódmi: TVT J442 Menthol, TVT X342 Hyacinth, TVT G477 Boudoir, TVT G459 Halva, TVT F503 Jasmine.

undefined

Vzorkovník Feel the colour si môžete objednať tu .

TIP: Odtiene sú vhodné na steny i drevené či kovové povrchy. Teraz sa váš provensálsky sen už môže stať skutočnosťou!

Zdieľať
Copyright © 2023, xfarby.sk