Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

Tipy a triky ako vymaľovať detskú izbu

Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 18.09.2023

Tipy a triky ako vymaľovať detskú izbu 

Farby v interiéri výrazne ovplyvňujú náladu ľudí a celkovú atmosféru v danej miestnosti. Pri zariaďovaní detskej izby je výber odtieňov o to viac dôležitejší. Detská izba je miestom na hru, odpočinok a vzdelávanie. Jej zariadenie by teda malo kombinovať všetky tieto požiadavky a zároveň byť pre deti príjemným a útulným miestom. Nesmieme zabúdať ani na funkčnú stránku, preto v tomto článku nájdete tipy a triky ako vymaľovať detskú izbu.

undefined

Aké odtiene farieb vybrať do detskej izby 

Pre detskú izbu sú ideálne odtiene farieb, ktoré budú podnecovať kreativitu a zároveň budú vyvolávať pocit spokojnosti a harmónie. Výber odtieňov závisí aj od veľkosti izby a veku dieťaťa. Všeobecne platí, že výraznejšie odtiene dodávajú interiéru veselý nádych a jemné pastelové odtiene sú ideálne pre sústredené a tvorivé aktivity. Pozor, aby farieb nebolo príliš veľa, môže to pôsobiť rušivo.  

Detská izba by mala byť zároveň dostatočne svetlá, na čo má opäť vplyv výber vhodných odtieňov. Večne moderné sú svetlé odtiene béžovej, šedej, zelenej či klasickej bielej. Pri výbere svetlých odtieňov na steny je veľmi dôležitý typ zvoleného náteru, aby bola farba dostatočne odolná, umývateľná a jednoduchá na údržbu.

 

undefined

Pohodlie a funkčnosť 

Detskú izbu je vhodné rozdeliť na zóny oddychu, zábavy a priestoru na vzdelávanie. Medzi najdôležitejšie prvky patria: 

- pohodlná a praktická detská posteľ 

- dostatok úložného priestoru 

- pracovný stôl a stolička – obľúbené a praktické sú rastúce stoly a stoličky 

- relaxačný kútik 

- kvalitné osvetlenie 

 

Ako vymaľovať detskú izbu 

Po výbere vhodných odtieňov je nemenej dôležitý výber konkrétneho typu farby. Do detskej izby sú ideálne farby odolné voči oderu, umývateľné farby či antialergické farby. Vybrať si môžete z veľkého množstva odtieňov. Pri výbere odtieňov môžete zapojiť aj deti 😊 

Do detskej izby sú vhodné aj rôzne nálepky na steny, špeciálne dekoratívne farby, s ktorými vytvoríte rôzne obrazce podľa vlastnej fantázie. Veľmi obľúbená je magnetická alebo tabuľová farba a tiež svietiaci transparentný lak, ktorým vytvoríte nočnú oblohu či iné motívy. 

undefined

Svoju fantáziu môžete naplno prejaviť aj pri premaľovaní nábytku. S kvalitnými nátermi na nábytok dokážete jednoducho premeniť či obnoviť starší alebo nudný nábytok na veselý a moderný, ktorý bude dokonale zapadať do detskej izby. 

undefined

Tipy pre dokonalý výsledok z maľovania 

Pred samotným maľovaním stien je potrebné odsunúť nábytok a opraviť prípadné nedokonalosti stien. Zakryte maskovacími fóliami a páskami všetky časti, ktoré chcete ochrániť pred neželaným zafarbením. Pred samotným maľovaním stien je nutné použiť penetračný náter, ktorý zjednotí podklad, zníži spotrebu vrchného náteru a zabráni vytváraní fľakov. Obľúbený je špeciálny nekvapkajúci penetračný náter Wall Sealer Non Drip, vďaka ktorému bude práca jednoduchšia a „čistejšia“. Na maľovanie si zaobstarajte kvalitné maliarske valčeky a štetce, ktoré zabezpečia dokonalý hladký výsledok bez šmúh a zaschnutých vlákien. Nakoniec aplikujte vrchný náter v odporúčaných vrstvách podľa technického listu, aby si náter zachoval svoje vlastnosti čo najdlhší čas. 

 

undefined

 

Zdieľať
Copyright © 2023, xfarby.sk