Farby, laky, spreje, tmely, maliarske náradie za rozumné ceny

 • Naši odborníci Vám poradia (Po-Pia: 8:00-17:00)

  Valentínske dekorácie - návod krok za krokom

  Autor: Sopková Terézia | Publikovaný: 12.02.2024

  Vlastnoručne vyrobené dekorácie (nazývané aj DIY = "do it yourself") sú originálne, často aj ekologické, pretože pri ich výrobe sa zužitkujú či recyklujú staršie veci. 

   

  K sviatku sv. Valentína sme vyrobili dve drevené tabuľky a prinášame aj návod krok za krokom.

  Drevená tabuľka na zavesenie

  Na výrobu sme použili:

  Postup výroby:

  Vnútro rámika sme olepili maliarskou páskou Deltec Gold, ktorá ochránila vnútro rámika pred nežiaducim zafarbením. Okraje rámika sme natreli matnou farbou na drevo a kov - Everal Aqua 10 v modernom tlmenom zelenom odtieni s označením TVT K448. Farbu sme aplikovali plsteným valčekom, ktorý zanecháva hladkú štruktúru. Valček sa predáva spolu s maliarskym rámom a vaničkou ako set za výhodnú cenu. Okraje a rohy sme dokončili pomocou skoseného 35mm štetca ANZA.

  Na drevené srdiečka sme nastriekali zlatý sprej Maston Decoeffect GoldPo zaschnutí sme srdiečka nalepili sekundovým lepidlom Loctite. Na zadnej strane sme pripevnili špagát zošívačkou. Hotovo, minimalistická drevená tabuľka je pripravená na zavesenie :)

  drevena-tabulka
  drevena-tabulka-na-zavesenie

  Drevená tabuľka so srdiečkami

  Na výrobu sme použili:

  Drevenú doštičku sme natreli OSMO ochrannou olejovou lazúrou v šedohnedom odtieni 907. Využili sme malé balenie vo vzorkovom sáčku, ktoré na náš projekt bohate stačilo. Po zaschnutí sme štetcom aplikovali matnú farbu Everal Aqua 10 v bielom odtieni. Naniesli sme tenkú vrstvu a štetcom sme farbu vytierali, aby sme dosiahli vintage efekt. 

   

  Drevené srdiečka sme nastriekali červeným pololesklým sprejom Maston One a po zaschnutí sme na srdiečka nalepili písmenká pomocou sekundového lepidla. Nakoniec sme hotové srdiečka sme nalepili na doštičku.

  tabulka-so-srdieckami
  tabulka-valentin-diy
  Zdieľať
  Copyright © 2024, xfarby.sk