Premeňte váš domov na zimnú krajinu zázrakov | xFarby

Premeňte váš domov na zimnú krajinu zázrakov

Autor: Reková Jana | Publikovaný: 10.12.2021

Vianočné obdobie je časom tradícií. Ak ide však o odtiene, červená, zelená a zlatá nie sú jedinými možnosťami, ako si toto obdobie skrášliť. Červená sa môže zmeniť na vínovú a namiesto zelenej môže byť hlavným odtieňom Vianoc námornícka modrá.

Farebné zmeny v domácnosti

Ak máte dostatok času, pri prípravách na Vianoce môžete začať napríklad pri stenách. Stôl prestretý vedľa polnočnej modrej steny sa krásne vyníma. Čo poviete? Odtieň L429 Indigo sa perfektne zhoduje s odtieňom nočnej oblohy. S rodinou a blízkymi priateľmi by sa v takomto prostredí oslavovalo naozaj krásne. 

undefined

Po večeri je čas na hranie stolných hier a malé občerstvenie. Vínovo červený stôl natretý odtieňom M423 je dokonalým priestorom pre sviatočné dobroty, punč a domino.

undefined

Ak vás chytil tvorivý duch a nemáte ešte vianočné dekorácie, pripravili sme si pre vás niekoľko jednoduchých, no výnimočných nápadov.

Vianočné ozdoby z orieškov

Vlašské oriešky ako také sú krásne. Majú nádhernú štruktúru, a preto sú skvelou dekoráciou. Aby sa však stali perfektnou vianočnou dekoráciou budete potrebovať sprej Maston Decoeffect Gold. 

undefined

Sprejom stačí len oriešky jednoducho nastriekať z každej strany. Nastriekajte ich dvoma vrstvami pričom každá musí poriadne preschnúť. Pozor, predtým než začnete striekať, oblečte si staré oblečenie a v priestore, kde budete tvoriť, zakryte miesta a ostatné predmety pred neželaným zafarbením.

Po zaschnutí zlaté oriešky môžete poukladať do mištičiek alebo ich rozložiť okolo adventného venca. Fantázii sa medze nekladú. Ak by ste chceli oriešky zavesiť na stromček, pripravte si lepiacu tavnú pištoľ a na každý oriešok ňou prilepte stužky. Po zaschnutí už len stačí oriešky zavesiť na vianočný stromček.

V prípade, že by vám zlatý odtieň spreja nevyhovoval, použiť môžete strieborný Maston Decoeffect Chrome alebo medený Maston Decoeffect Copper.

Vianočné šišky

Rovnakým spôsobom môžete doma nastriekať aj šišky či vetvičky s lístkami. Doma ich zbavte všetkých nečistôt. Môžete ich napr. umyť vodou, len pozor, šišky sa po umytí zatvoria. Keď úplne vyschnú, zas sa otvoria a tvorenie sa môže začať! Stačí ich prichytiť na drievko či špajľu a opatrne nastriekať dekoračným sprejom Maston vo vami zvolenom odtieni.

undefined

Ak si už zvolíte hociktorý z našich nápadov ako si skrášliť Vianoce, nezabudnite, že toto je čas, aby ste si užili všetko okolo vás, a teda aj prítomný okamih. Najkrajšie Vianoce sú tie, ktoré strávite so svojimi blízkymi. 

Predajne
Obchodné centrum Turiec
036 01 Martin-Záturčie (oproti OBI)
Rožňavská 1 (centrum R1)
831 04 Bratislava
Copyright © 2022, xfarby.sk